Bota që e shihni përreth mund të mos jetë asgjë më shumë se vetëm një ...

Shefi i Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne, ka konfirmuar se kompania e tij do të ...

BotaShqip

14
KOSOVA LAJME

Në fjalimin e tij para gazetarëve, komisioneri evropian, Dimitris Avramopoulos, pas njoftimit për dhënien e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën, tha se Kosova duhet ende të ...
Comments Off on KE, pas vizave: Të përmbyllet marrëveshja me Malin e Zi, të luftohet krimi
13
KOSOVA LAJME

Enver Hoxhaj do të jetë ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës. Këtë e konfirmoj Kadri Veseli gjatë një konferencë për medie. Enver Hoxhaj ka shumë punë si ...
Comments Off on Enver Hoxhaj, ministër i Punëve të Jashtme
12
SHOWBIZ

Tashmë duket se e ka kthyer në humor dhe incidentin që i ndodhi gjatë intervistës në Amsterdam, po e përdor si autoironi kundër atyre që e vunë në ...
Comments Off on Pse Eneda Tarifa nuk e mori Dhuratën me vete në Stokholm?
11
SHOWBIZ

U tregua i suksesshëm në bashkëpunime me Adrianin e Florianin, por i pandalshëm Lindon del të jetë edhe vetëm. Projekti i tij i fundit i titulluar “Dale”, ka ...
Comments Off on Lindon i pandalshëm (Video)
10
KOSOVA LAJME

Komisioni Evropian sot ka propozuar në Këshillin e bashkimit Europian dhe Parlamentin Europian heqjen e vizave për popullin e Kosovës, duke e transferuar Kosovën në listën pa viza ...
Comments Off on Zyrtare: Komision Europian rekomandon heqjen e vizave për Kosovën
9
KOSOVA LAJME

Ministri i Integrimeve Europiane ka dhënë lajmin e shumë pritur për liberalizmin e vizave. Sipas tij, Qeveria e Kosovës, sapo e ka pranuar lajmin se Komisioni Europian ka ...
Comments Off on Çollaku jep lajmin e madh: BE rekomandon heqjen e vizave
8
KOSOVA LAJME

Komisioneri i Bashkimit Evropian për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn është shprehur i bindur se Kosova, Ukraina dhe Gjeorgjia do të marrin rekomandimin pozitiv për liberalizimin ...
Comments Off on Hahn pret rekomandim pozitiv për liberalizim vizash për Kosovën
6
VIDEO BOTA LAJME

Para 36 vitesh, sipas versionit zyrtar, më 4 maj të vitit 1980 kishte vdekur Josip Broz Tito, lideri i padiskutueshëm i Jugosllavisë socialiste, komandanti i kohës së luftës, ...
Comments Off on Vdekja e Titos: Të gjithë kishin qarë në ditën e gabuar – ja kur kishte vdekur Josip Broz! (Video)

Në fjalimin e tij para gazetarëve, komisioneri evropian, Dimitris Avramopoulos, pas njoftimit për dhënien e rekomandimit për liberalizimin e vizave për Kosovën, tha se Kosova duhet ende të ...