Shkencëtarët janë duke bërë hartat e mantelit të tokës, pjesës që gjendet midis shtresës së ...

Instagram është duke shtuar edhe opsionin e ri të numrimit të shikimeve të videove që ...

BotaShqip

31
LAJME SHQIPERIA

Udhëtarët shqiptarë që ishin nisur me avion nga aeroporti “Nënë Tereza” drejt Athinës kanë përjetuar një tmerr të vërtetë. Pak minuta pasi avioni ishte ngritur nga toka, dera ...
Comments Off on Panik në linjën e avionit Tiranë-Athinë, hapet dera në ajër
30
KOSOVA LAJME

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka rikonfirmuar shkaktarët e dëmtimit të imazhit të Kosovës: korrupsionin, dhunën e opozitës, ...
Comments Off on Ministri austriak fajëson edhe opozitën për prishjen e imazhit të Kosovës
29
LAJME SHQIPERIA

Kryetari i Aleancës Kuq-e-Zi, Kreshnik Spahiu, i ka dërguar një mesazh zanor nga sheshi “Nënë Tereza”, Sekretarit Amerikan të Shtetit, z.John Kerry, që do të vijë nesër në ...
Comments Off on AK, Spahiu: Mirësevjen z.Kerry, eja dhe publiko emrat e politikanëve tanë kriminelë
28
KURIOZITETE

Një merimangë ka dëshmuar se madhësia nuk ka rëndësi në dyluftim, duke mundur kështu një gjarpër helmues shumë herë më të madh se ajo. Ngjarja ka ndodhur në ...
Comments Off on Merimanga vret gjarpërin helmues në dyluftim
27
SHKENCE

Shkencëtarët janë duke bërë hartat e mantelit të tokës, pjesës që gjendet midis shtresës së thellë dhe asaj sipërfaqësore të kores së Tokës. Ekipi i shkencëtarëve shpresojnë ta ...
Comments Off on Ja si duket brendësia e Tokës
26
SHOWBIZ

Vildane Zeneli vazhdon të shfaqet gjithnjw e mw shumw në rrjetet sociale shumw provokuese. Nga shtrati, Vildanja ka postuar tani një foto ku nuk ngurron të tregojë gjoksin ...
Comments Off on Vildane Zeneli, vazhdon me provokimet në rrjetet sociale
25
LAJME SHQIPERIA

Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e saj në 4 qarqe të vendit, Fier, Berat, Korçë dhe Elbasan. Rreth 34 mijë anëtarë do të marrin pjesë në votime. Zgjedhjet ...
Comments Off on PS, zgjidhen delegatët e partisë në 4 qarqe
24
SHOWBIZ

Është nga ato artiste që bën gjithmonë përshtypje për pamjen e saj të re dhe të freskët, edhe pse vitet kalojnë për këngëtaren që u bë e njohur ...
Comments Off on Eranda Libohova dhe i dashuri i saj shume vite më i ri?!
 • Mourinho në United? Reagon Van Gaal

  Louis van Gaal ka thënë se do të zhgënjehet nëse drejtuesit e Manchester Unitedit kanë bisedua prapa shpinës me Jose Mourinhon. Ditëve të fundit mediat e huaja kanë ...

 • Galliani: Milani gabon ndaj skuadrave të vogla

  Adriano Galliani ka folur për gjendjen e Milanit gjatë këtij stinori në Serie A. Milani ka bërë disa ndeshje të bukura, por në përballjet me skuadrat e vogla ...

 • Delph mund ta humbas kampionatin evropian?

  Mesfushori anglez i Manchester Cityt, Fabian Delph mund ta humbë kampionatin evropian. Lëndimi i pësuar ditë më parë pritet ta mbajë mesfushorin jashtë fushave për rreth tetë javë. ...

 • Marquinhos largohet nga PSG

  Mbrojtësi brazilian, Correa Marquinhos pritet të largohet nga PSG në fund të sezonit. Këtë e ka konfirmuar me njëfarë mënyre edhe trajneri francez i PSG, Laurent Blanc. Ai ...

 • Van Gaal: Tifozët e vërtetë e përkrahin Depayn

  Louis van Gaal ka insistuar se fansat e vërtetë të Manchester Unitedit e përkrahin lojtarin e shumëkritikuar Memphis Depay. 21-vjeçari nisi mirë sezonin pas transferimit nga PSV-ja, por ...

Ministri i Punëve të Jashtme të Austrisë, Sebastian Kurz, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, ka rikonfirmuar shkaktarët e dëmtimit të imazhit të Kosovës: korrupsionin, dhunën e opozitës, ...